راز مثلث برمودا چیست؟
در تاریخ: 15 آگوست 2017

مثلث برمودا، معروف به مثلث شیطانی، ناحیه ای دریایی است که بین ایالت فلوریدای آمریکا، پورتوریکو و برمودا واقع شده است و بر اساس تفکر عامه دارای نوعی قدرت شیطانی است که کشتی ها، هواپیماها و انسانها در آن ناپدید می شوند و دیگر اثری از آنها پیدا نمی شود.

برخی مهاجمان فرازمینی را در این زمینه مقصر می دانند که انسانها را برای مطالعاتشان می ربایند. برخی دیگر می گویند گاز متانی که از کف اقیانوس فوران می کند، باعث این حوادث می شود و نظریات عجیب و غریب دیگر.

اما راز واقعی مثلث برمودا در این است که مردم همچنان دوست دارند باور کنند که این مثلث اسرار آمیز است. در سال ۱۹۷۵ خلبانی به نام لاورنس دیوید کوشه نتایج تحقیقات خود را درباره ی این پدیده منتشر کرد. او پس از بازبینی گزارشهای رسمی در مورد کشتی هایی که ادعا شده بود به شکل غیر قابل توضیحی ناپدید شده اند، به این نتیجه رسید که این کشتی ها معمولا یا در اثر آب و هوای بد غرق شده اند و یا دچار حوادث قابل توضیح دیگری شده اند و در برخی موارد حتی لاشه ی کشتی پیدا شده است.

همچنین وبسایت گارد ساحلی ایالات متحده می گوید که چیزی به اسم مثلث برمودا را به عنوان یک ناحیه ی جغرافیایی که دارای خطرات خاص برای کشتی ها و هواپیماها باشد به رسمیت نمی شناسد و پس از مطالعه ی حوادث این ناحیه چیزی که با دلایل معمول و طبیعی قابل توضیح نباشد نیافته است.


منبع: www.howstuffworks.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *