دوازده نکته که باید درباره ی اپل تی وی بدانید
در تاریخ: 19 فوریه 2017

استفاده از اپل تی وی بسیار ساده است و برای سیستم سرگرمی خانه ی شما ارزش افزوده ی بالایی به ارمغان می آورد. در ادامه بیست و شش نکته و ترفند را برمی شماریم که استفاده از اپل تی وی را ساده تر می کند.

نسل آخر اپل تی وی امکانات زیادی را در مقایسه با نسلهای قبلی ارائه می کند. اپلیکیشنهای مفیدی چون وضع هوا دارد و مجهز به سیری می باشد که به شما امکان می دهد درخواست خود را سریعتر به آن منتقل کنید. همچنین دو گزینه برای دخیره ی داده ها در اختیار شما می گذارد. کار کردن با اپل تی وی آسان است اما امکانات فراوان و دستورات سیری متعددی هست که برای کاربر تازه کار ممکن است ناآشنا باشد. در زیر به برخی از ترفندها اشاره می شود که به شما کمک می کند از امکانات این دستگاه استفاده بهینه داشته باشید.

۱٫ نام دستگاه را تغییر دهید.

اگر بیش از یک اپل تی وی در خانه دارید می توانید به راحتی برای هر یک نامی انتخاب کنید تا بهتر بینشان تمایز قائل شوید. به Settings>General>About>Name  بروید و یکی از نام های پیش فرض مثل Living Room، Bedroom، یا Office را انتخاب کنید. اگر هیچ یک از نامهای موجود را نمی پسندید می توانید نام دلخواه خود را با استفاده از گزینه ی Custom Name وارد کنید. این به شما کمک می کند که بدانید از کدام اپل تی وی استفاده می کنید.

rename-apple-tv.png

۲٫ با استفاده از کنترل از راه دور دستگاه را ریبوت کنید.

وقتی دستگاه عملکرد عجیب و غریب از خود بروز می دهد یا اپلیکیشن مربوطه کار نمی کند می توانید به منوی تنظیمات بروید و ریبوت کنید و یا اینکه می توانید دکمه های Home+Menu را نگه دارید تا اینکه چراغ وضعیت جلوی اپل تی وی شروع به چشمک زدن سریع بکند. وقتی که دکمه ها را رها کنید دستگاه ریبوت می شود.

۳٫ اپل تی وی را به وضیعت خواب ببرید.

اپل تی وی به طور خودکار پس از گذشت زمانی مشخص به خواب می رود. می توانید این مدت زمان را با رفتن به Settings>General>Sleep After تغییر دهید. با این حال اگر می خواهید که اپل تی وی را به صورت دستی به وضعیت خواب ببرید، دکمه ی Home را برای مدت طولانی فشار دهید و سپس Sleep را انتخاب کنید. پس از آن فشار دادن هر دکمه ای روی کنترل از راه دور، اپل تی وی را از حالت خواب خارج می کند.

۴٫ اپلیکیشن ها رو به سرعت در پوشه قرار دهید.

folders-on-apple-tv.png

اگر اپلیکیشنهای زیادی را روی اپل تی وی نصب کرده اید می توانید آنها را در پوشه های مختلف مرتب کنید. درست مثل iOS، روی آیکون مربوطه به مدت طولانی کلیک کنید و آن را روی آیکون یک اپلیکیشن دیگر بکشید تا یه پوشه تشکیل شود. اگر می خواهید اپلیکیشن را به یک پوشه ی موجود منتقل کنید، می توانید صرفا آیکون اپلیکیشن را روی آیکون پوشه بکشید.

راه ساده تر این است که به مدت طولانی روی آیکون کلیک کنید و سپس دکمه ی Play/Pause را فشار دهید و [اسم پوشه] Move to را انتخاب کنید.

۴٫ روش دیگری برای پاک کردن اپلیکیشن ها

delete-apps-apple-tv.png

اگر می خواهید صفحه ی خانه ی اپل تی وی را با پاک کردن اپلیکیشن های زاید مرتب کنید، آیکون مربوطه را به مدت طولانی فشار دهید، دکمه ی Play/Pause را فشار دهید، Delete را انتخاب کنید و انتخاب خود را تایید کنید.

روش سریعتر پاک کردن چند اپلیکیشن به طور همزمان این است که به Settings>General>Manage Storage بروید و روی آیکون سطل زباله که در کنار اپلیکیشنهای مربوطه است کلیک کنید.

۵٫ کارهای دیگر دکمه Menu

دکمه ی Menu کاری بیش از بردن شما به صفحه ی قبلی انجام می دهد. اگر بر روی آن دوبار پیاپی کلیک کنید، اسکرین سیور شروع به کار می کند. اگر سه بار پیاپی کلیک کنید، میانبرهای مربوط به دسترسی آسانتر برای افراد دارای محدودیت حرکتی فعال می شوند.

۶٫ از یک اپلیکیشن به اپلیکیشن دیگر رفتن

برای این که بین اپلیکیشن ها حرکت کنید، دکمه ی Home را دوبار پیاپی کلیک کنید. با حرکت انگشت روی صفحه به چپ و راست می توانید بین اپلیکیشن ها به ترتیب زمانی استفاده از آنها حرکت کنید. اگر انگشتتان را روی یک اپلیکیشن به بالا حرکت دهید آن اپلیکیشن بسته می شود.

۷٫ اپلیکیشن ها را به صورت اتوماتیک نصب کنید.

همانطور که وقتی یک اپلیکیشن را روی آیفونتان نصب می کنید و به طور خودکار آن را در آیپدتان هم می بینید، می توانید همین قابلیت را برای اپل تی وی هم فعال کنید به شرط اینکه اپلیکیشن مربوطه قابلیت نصب روی اپل تی وی را داشته باشد. برای فعال کردن این قابلیت به Settings>Apps بروید و روی Automatically install apps کلیک کنید تا فعال شود.

۸٫ در هنگام تایپ کردن از دکمه ی Play/Pause به عنوان شیفت استفاده کنید.

صفحه کلیدی که روی صفحه نمایش نشان داده می شود تعریف چندانی ندارد. اما اگر می خواهید از آن استفاده کنید دانستن اینکه دکمه ی Play/Pause می تواند به عنوان شیفت یا caps lock به کار رود در تایپ کردن سریع به شما کمک می کند. همچنین تایپ کردن گذرواژه را با استفاده از این قابلیت می توانید سریعتر انجام دهید.

۹٫ اضافه کردن صفحه کلید

برای تایپ و جستجوی ساده تر بر روی اپل تی وی، یک صفحه کلید مجهز به بلوتوث بگیرید و آن را به اپل تی وی مرتبط کنید. صفحه کلید را در حالت pairing قرار دهید و به Settings>Remote and Devices>Bluetooth بروید. صفحه کلیدتان را در بخش Other Devices انتخاب کنید و به سوالاتی که روی صفحه نشان داده می شود جواب دهید.

۱۰٫ مرتبط کردن هدفون بلوتوث

در همان منوی بلوتوثی که به آن اشاره شد، می توانید هدفون بلوتوثتان را هم نصب کنید تا شب که همه خوابند با خیال راحت تلویزیون نگاه کنید. همچنین وقتی که برنامه ای که تماشا می کنید کیفیت صدای خوبی ندارد استفاده از هدفون به شنیدن بهتر صدا کمک می کند.

۱۱٫ از آیفون به عنوان کنترل از راه دور استفاده کنید.

اپل به تازگی اپلیکیشن استفاده از آیفون به عنوان کنترل از راه دور (Apple TV Remote) را به روزرسانی کرده است. کافی است این اپلیکیشن را نصب کنید. تلفنتان را به همان شبکه ی وایفای که اپل تی وی به آن وصل است وصل کنید. تمام اپل تی وی هایی را که در خانه دارید به اپلیکیشن اضافه کنید و از آیفون برای کنترل آنها استفاده کنید.

۱۲٫ استفاده از اپل واچ به عنوان کنترل از راه دور

اگر اپلیکیشن Apple TV Remote را روی آیفون نصب کنید، روی اپل واچ هم نصب می شود. وقتی که اپلیکیشن را در اپل واچتان باز می کنید، می توانید اپل تی وی را به آن اضافه کنید و آن را از روی مچ دستتان کنترل کنید.

 

One thought on “دوازده نکته که باید درباره ی اپل تی وی بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *