تأسیس یک شهر بر روی مریخ
در تاریخ: 18 فوریه 2017

امارات متحده عربی اعلام کرده است که در صدد ساخت یک شهر بر سطح سیاره ی مریخ است. بر اساس برنامه ی اعلام شده، این شهر در قالب پروژه ای با نام مریخ ۲۱۱۷ ساخته خواهد شد و مطابق هدفگذاری اولیه گنجایش ۶۰۰ هزار نفر را دارد و با الگوبرداری از شهر شیکاگو طراحی می گردد. شیخ محمد بن رشدی آل مکتوم، حاکم دوبی، این مطلب را در روز ۲۴ بهمن اعلام کرد.

با وجود خوشبینی مقامات اماراتی اما به نظر نمی رسد که این پروژه به این زودی ها به نتیجه برسد. بر اساس اظهارات آل مکتوم، هدف از این پروژه کمک به نسل های آینده برای سکنی گزیدن در مریخ است، در آینده ای که امید می رود مریخ به دست بشر قابل سکونت شده باشد. با وجود اینکه آل مکتوم صریحا اظهار کرده که این پروژه های به این زودی ها انجام نمی شود اما این شهر مریخی به مثابه بذری خواهد بود که در زمان نسلهای آینده به ثمر می نشیند. آل مکتوم تخمین می زند که برای ساختن این شهر صد سال زمان لازم باشد.

اما پیش از آغاز عملیات ساخت این شهر، موانع بسیاری هست که باید از راه برداشته شود. سیاره ی مریخ باید به خوبی مورد جستجو قرار بگیرد تا مکان مناسب برای یک کلونی از انسانها یافته شود.  اروپا و روسیه برای جستجوی مریخ ابراز تمایل کرده اند اما تا کنون موفق به پیشرفتی نشده اند. تنها آمریکا توانسته سفینه ای را که به قصد جستجوی مریخ ساخته با موفقیت بر روی این سیاره فرود بیاورد. امارات هم در نظر دارد سفینه ی خودش را به این منظور به مریخ اعزام کند. اگر همه چیزی طبق برنامه پیش برود، سفینه ی امارات در سال ۲۰۲۱ به مدار مریخ فرستاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *